У Польщі затримали співвласника CEO Club Ukraine: що кажуть захист і МЗС
У польському Перемишлі затримали співвласника CEO Club Ukraine Дмитра Карчука, якого розшукують за міжнародним дорученням Німеччини. Польський суд відправив українця під варту на 60 діб, але адвокати вже оскаржили це рішення. До справи також долучилося Міністерство закордонних справ України.
Дмитра Карчука, який є співвласником одного з найбільших українських бізнес-клубів, затримали польські прикордонники під час перетину кордону. Підставою стало міжнародне розшукове доручення. Про це пише РБК-Україна, посилаючись на колег і захисників підприємця, президента CEO Club Ukraine Сергія Гайдачука, а також на коментар пресслужби Міністерства закордонних справ.
За словами Гайдачука, ситуація могла виникнути через незаконне використання персональних даних Карчука іншими людьми.
Колеги бізнесмена зазначили, що випадки викрадення особистої інформації, шахрайства та скоєння злочинів під чужими іменами трапляються дедалі частіше.
Після затримання українця доправили до слідчого ізолятора. Згодом адвокати встановили, що європейський ордер на його арешт видали компетентні органи Німеччини.
У чому німецькі правоохоронці підозрюють Карчука
Німецьке слідство пов’язує Дмитра Карчука з викраденням великої партії електровелосипедів, яке сталося у вересні 2024 року.
За версією правоохоронців, підозрюваний нібито прибув вантажівкою на склад у Німеччині, надав підроблені документи на перевезення та забрав 171 електровелосипед. До заявленого місця призначення вантаж не доставили.
Як повідомив Сергій Гайдачук, загальну суму завданих збитків оцінюють майже у 127 тисяч євро.
Що заявляють адвокати бізнесмена
Захист категорично відкидає причетність Карчука до ймовірного злочину. Адвокати стверджують, що мають докази, які підтверджують перебування підприємця в Україні у період, коли сталася крадіжка.
Серед матеріалів, на які посилається сторона захисту:
- відомості про перетин державного кордону;
- дані мобільного оператора;
- інформація про здійснені доставки та платежі;
- свідчення знайомих;
- листування, фотографії та відеозаписи.
Адвокати окремо наголошують, що польський суд на цьому етапі не встановлює винуватість чи невинуватість українця. Суд має визначити, чи підлягає виконанню європейський ордер і чи може Карчук бути переданий Німеччині.
Наразі бізнесмену обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб. Захисники оскаржили це рішення та клопочуть про його звільнення під заставу.
Одночасно адвокати збирають документи й інші матеріали, які, за їхніми словами, мають підтвердити алібі затриманого.
Як відреагувало МЗС України
У Міністерстві закордонних справ підтвердили, що українські дипломати займаються справою Дмитра Карчука.
Після отримання від польської прокуратури інформації про затримання українця в Перемишлі Генеральне консульство України в Любліні терміново звернулося до місцевих органів із проханням надати дозвіл на консульське відвідування.
У МЗС повідомили, що польська сторона опрацьовує відповідний запит. Українські дипломати очікують, що консульським працівникам якнайшвидше дозволять зустрітися із затриманим.
Що відомо про CEO Club Ukraine
CEO Club Ukraine – закрита українська бізнес-спільнота, створена у 2011 році. Дмитро Карчук є одним із її співвласників.
До клубу входять понад 250 власників і керівників середніх та великих компаній, підприємців та інвесторів, які представляють різні галузі економіки. Серед учасників спільноти – засновники бізнесів і топменеджери українських компаній.
Нагадаємо, на пункті пропуску “Будомеж” польські прикордонники затримали 35-річного українця, якого німецькі правоохоронці розшукували за європейським ордером на арешт. Затриманим виявився співвласник CEO Club Ukraine Дмитро Карчук. Його захист припускає, що бізнесмен міг стати жертвою шахраїв, які скористалися його персональними даними.