Інцидент у небі Румунії: чому військові літаки не збили безпілотник рф

Інцидент у небі Румунії: чому військові літаки не збили безпілотник рф

Міністр оборони Румунії Йонуц Моштяну розповів, чому під час останнього інциденту румунські винищувачі F-16 не відкрили вогонь по дрону рф, що наблизився до кордону країни.

Румунські винищувачі F-16 піднялися в повітря для перехоплення російського дрона, який рухався в напрямку повітряного простору країни. За словами міністра оборони Йонуца Моштяну, ситуація була на межі застосування зброї.

, — пояснив він в ефірі Antena 3 CNN.

Моштяну уточнив, що після ухвалення навесні спеціального закону румунські пілоти мають право відкривати вогонь по безпілотниках, які порушують кордон країни.

Він також наголосив, що провокації з боку рф повторюються приблизно раз на тиждень, і Румунія реагує на них системно.

13 вересня ввечері через загрозу російських ударних дронів Румунія та Польща одночасно оголосили повітряну тривогу. Тоді безпілотники залетіли на територію обох держав НАТО, викликавши занепокоєння щодо безпеки повітряних кордонів Альянсу.

Нагадаємо, у Польщі 10 вересня ввечері зафіксували десять уламків російських дронів, більшість з яких – поблизу кордону на сході країни.