Війна в Україні закінчиться мирними переговорами, – секретар РНБО

Війна в Україні закінчиться мирними переговорами, – секретар РНБО

У понеділок, 20 травня, секретар Ради національної безпеки Олександр Литвиненко заявив про те, що Україна усвідомлює, що війна закінчиться мирними переговорами. Про це він повідомив у відеозверненні до учасників Форуму регіону Балтійського моря “НАТО 2024 і Арктична Європа”.

“Україна чітко усвідомлює, що війна закінчиться переговорами. І тому була підготовлена і просувається формула миру Президента Зеленського. Наша позиція дуже проста, і переконаний, вона буде підтримана учасниками Саміту миру у Швейцарії у червні 2024 року”, – наголосив Олександр Литвиненко.

За словами секретаря РНБО, такий дипломатичний хід має шанси вплинути на досягнення миру.

Окрім того, у своєму зверненні він наголосив, що українці потребують стійкого миру на десятиліття, а не короткочасного перемир’я на 2 роки. Тому, за його словами, єдиною справжньою гарантією для України буде членство в НАТО.

“Саме тому ми сподіваємось отримати запрошення до Альянсу вже на цьогорічному Вашингтонському саміті НАТО”, – зауважив секретар РНБО.

Литвиненко зазначив, що розуміє довготривалість процесу вступу до альянсу, але, на його думку, запрошення України до НАТО зможе “охолодити багато гарячих голів у рф”, а також сприятиме деескалації.

“Досвід Бухарестського саміту 2008 року чітко довів: у відносинах з путіним чітка визначеність стабілізує ситуацію, а її відсутність – провокує росію на агресивні кроки”, – наголосив секретар РНБО.

Нагадаємо, раніше СтопКор писав, що, за словами володимира путіна, росія не обговорюватиме жодних формул миру.