В січні в Україні зросла кількість ”мінування” шкіл: деталі

В січні в Україні зросла кількість ”мінування” шкіл: деталі

В Україні збільшилася кількість мінувань закладів освіти у січні 2025 року проти січня 2024 року. Таким чином Росія намагається відволікати правоохоронців.

Про це повідомили LIGA.net в Нацполіції у відповідь на інформаційний запит.

“”, – заявили у Нацполіції.

В січні 2025 року правоохоронці зафіксували 697 неправдивих повідомлень про мінування 13 202 закладів освіти у всій країні. Найбільша кількість випадків була зафіксована у:

  • Київській області – 80;
  • Закарпатській області – 76;
  • Вінницькій області та Києві – по 55;
  • Полтавській області – 53;
  • Львівській області – 52;
  • Волинській області – 50;
  • Дніпропетровській області – 32;
  • Миколаївській області – 30.

За 2024 рік правоохоронці отримали 4435 неправдивих повідомлень про замінування 61 216 закладів освіти. За січень минулого року було зафіксовано 6593 “мінування”.

Однак проти інших періодів кількість випадків неправдивих мінувань в Україні зменшилася на 72,9%:

  • Жовтень 2023 року – 75 971; жовтень 2024 року – 5575.
  • Листопад 2023 року – 24 614; листопад 2024 року – 10 277.
  • Грудень 2023 року – 19 085; грудень 2024 року – 5180.

Нагадаємо, Служба безпеки України продовжує протидіяти ворожим спробам дестабілізувати ситуацію в Україні та підтримувати бойові операції рф. Контррозвідка СБУ затримала двох агентів російських спецслужб, які займалися коригуванням ракетних ударів по стратегічних об’єктах у Полтавській та Сумській областях.