Українців змушують платити за доставку газу навіть без споживання

Українців змушують платити за доставку газу навіть без споживання

Українців змушують платити за доставку газу навіть у разі його відсутності. Як повідомляє OBOZ.UA, навіть якщо ви не використовуєте газ через відсутність проживання або не опалюєте оселю, платіж за його доставку залишається обов’язковим.

Наприклад, у Вінниці власники газового опалення, які не користуються блакитним паливом через виїзд за кордон, змушені щомісяця сплачувати 55,2 грн. Борги можуть сягати 5 тисяч грн і більше.

Чому доводиться платити?

Нарахування за доставку газу залежить від обсягів споживання за попередній “газовий рік” (з жовтня попереднього року по вересень поточного). Формула розрахунку виглядає так:

  1. Весь обсяг споживання за рік ділиться на 12 місяців.
  2. Отримана середньомісячна кількість кубометрів множиться на тариф на розподіл, встановлений у вашому регіоні.

Приклади:

  • Якщо у вас квартира з газовою плитою, за рік вам нарахують 39 кубів, навіть якщо ви не користувалися газом.
  • Для оселі з підігрівом води — 126 кубів на рік.
  • Для будинку з опаленням — 314 кубів на рік.

У середньому щомісячний платіж варіюється залежно від міста: у Києві це 31,99 грн, а в Луцьку — 156,9 грн.

Судові справи: чому споживачі програють?

Українці, які не споживають газ, часто вважають, що не повинні сплачувати за його доставку. Проте суди в більшості випадків стають на бік облгазів.

Наприклад, у справі №154/5088/23 мешканець Володимира-Волинського намагався скасувати нарахування в розмірі 3874,2 грн. Чоловік стверджував, що не проживає у квартирі з липня 2022 року, бо виїхав до Італії, а сама оселя пустує.

Проте суд ухвалив, що факт неперебування в квартирі не звільняє від обов’язку платити за розподіл газу, якщо договір із облгазом не було розірвано.

— зазначено в судовому рішенні.

Як уникнути зайвих витрат?

Щоб не сплачувати за доставку газу, необхідно:

  1. Розірвати договір із облгазом. Для цього потрібно подати заяву оператору газорозподільної мережі (ГРС).
  2. Офіційно відключити газ.

За інформацією Нафтогазу, такі дії дозволять уникнути нарахувань.

— зазначають у компанії.

Причини для відключення газу

Згідно з наказом Міненерго №285, постачання газу може бути припинено з таких причин:

  • наявність боргів;
  • відмова від встановлення лічильника;
  • розірвання договору про розподіл газу;
  • несанкціонований відбір газу;
  • аварійний стан системи газопостачання;
  • обмеження доступу представників ГРС до об’єктів.

Навіть якщо газ не споживається, підключення до мережі передбачає підтримку інфраструктури: ремонт, обслуговування тощо. Українці фактично платять за доступ до послуги.

Тому важливо вчасно передавати показники лічильника та врегулювати договірні відносини з оператором ГРС, щоб уникнути зайвих витрат і боргів.

Нагадаємо, Україна зупинила транзит російського газу: історичне рішення для нацбезпеки.