Свято у Німеччині: українці та німці разом підтримали Україну

Свято у Німеччині: українці та німці разом підтримали Україну

У німецькому місті Саарбрюккен, що на кордоні з Францією, українська громада організувала масштабні заходи до Дня Незалежності України 24 серпня 2025 року. Святкування розпочалися ще напередодні відкриттям української школи, де діти та дорослі змогли познайомитися з українською мовою та культурою, а також взяти участь у майстер-класах із традиційних ремесел.

Про це розповіли в ефірі каналу Київ24.

Сам 24 серпня став днем центральних заходів: відбулася велика хода центром міста, у якій взяли участь сотні українців, а також німецькі прихильники України. Учасники пройшли вулицями Саарбрюккена з українськими прапорами, банерами та плакатами на підтримку України. Мета ходи — привернути увагу місцевої спільноти та міжнародної громадськості до ситуації в Україні та продемонструвати єдність української громади за кордоном.

Після ходи відбувся великий мітинг на головній площі міста. Організатори закликали всіх присутніх підтримувати Україну на всіх рівнях — від інформаційної підтримки до участі у благодійних ініціативах. У рамках святкування відбувся концерт українсько-німецьких музичних гуртів, який став одним із ключових моментів дня. У програмі прозвучали як сучасні українські пісні, так і традиційна народна музика, а також композиції у спільному виконанні українських та німецьких артистів.

За словами організаторів, такі заходи не лише підтримують моральний дух українців за кордоном, а й сприяють зміцненню культурних зв’язків між українською та німецькою громадами. “Ми хочемо показати, що українська громада в Німеччині єдина та активна, що ми пам’ятаємо про свою країну та хочемо зробити внесок у її підтримку навіть на відстані”, — зазначили представники організацій, які долучилися до проведення свята.

Святкування в Саарбрюккені демонструє солідарність української громади та місцевих мешканців із нашою країною, а також є символом єдності українців у всьому світі. Подібні заходи організовуються в багатьох німецьких містах, де мешкають українці, і стають традиційною формою відзначення важливих державних свят України за кордоном.

Нагадаємо, міністр оборони Борис Пісторіус заявив, що Німеччина готова надати Україні дві системи Patriot, якщо буде гарантія їх швидкої заміни.