Планував підірвати аеродром та нафтобази: СБУ затримала російського шпигуна

Планував підірвати аеродром та нафтобази: СБУ затримала російського шпигуна

СБУ затримала ще одного російського агента, який працював на Півночі України. Він планував ракетні удари на підрозділи Збройних сил України та об’єкти паливно-енергетичного комплексу в Київській та Чернігівській областях.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Серед основних цілей агента були військові аеродроми та системи протиповітряної оборони, а також нафтопереробні заводи, паливні склади та ключові енергогенерувальні підприємства.

Для отримання координат об’єктів зловмисник об’їжджав місцевість та приховано фіксував необхідні локації на свій телефон.

Планував підірвати аеродром та нафтобази: СБУ затримала російського шпигуна

Отримані відомості він передавав представнику федеральної служби безпеки росії у Москві та області.

Служба безпеки документувала кожен крок зловмисника та затримала його, коли він проводив дорозвідку близько до українських військових позицій на Київщині.

Планував підірвати аеродром та нафтобази: СБУ затримала російського шпигуна

Крім того, СБУ вжила додаткових заходів для захисту стратегічно важливих об’єктів України.

За даними кіберекспертів Служби безпеки, агент потрапив у поле зору через антиукраїнські коментарі, які він публікував на прокремлівських телеграм-каналах.

На основі зібраних доказів слідчі повідомили затриманому про підозру за частиною другою статті 111 Кримінального кодексу України (державна зрада в умовах воєнного стану).

Зловмисник перебуває під вартою, йому загрожує довічне ув’язнення.

Спецоперацію провели працівники СБУ у місті Києві та Київській області за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Нагадаємо, жіноча агентурна група ФСБ планувала ракетні удари по Одесі, СБУ зупинила зрадниць.