Парламентська ТСК позбавить монополістів фармринку 10 млрд грн надприбутків – Тимошенко

Парламентська ТСК позбавить монополістів фармринку 10 млрд грн надприбутків – Тимошенко

Юлія Тимошенко представила законодавчі ініціативи, які позбавлять монополістів фармацевтичного ринку 10 мільярдів гривень надприбутків та дозволять знизити ціни на ліки в Україні.

Юлія Тимошенко позбавить монополістів фармринку 10 млрд грн надприбутків і знизить ціни на ліки

Очолювана Юлією Тимошенко ТСК представила план зниження цін на ліки шляхом знищення штучної монополії двох компаній-посередників, які щороку заробляють 10 мільярдів гривень надприбутків. За ці гроші можна забезпечити безкоштовними препаратами всі лікарні країни.

ТСК Тимошенко підготувала законодавчі зміни, які покладуть край завищенню цін в аптеках. Згідно з ними:

  • ⁠ ⁠один посередник не зможе скуповувати більше 15% вироблених препаратів;
  • ⁠ ⁠аптеки закуповуватимуть медпрепарати через Prozorro;
  • ⁠ ⁠високоякісні сертифіковані лікарські препарати виробництва ЄС, США, Канади будуть доступні українцям без додаткової реєстрації.

Вже цього тижня розроблений план буде внесено до Верховної Ради, як Юлія Тимошенко і обіцяла раніше.

Лідерка “Батьківщини” переконана, що втілення в життя відповідних заходів дозволить суттєво знизити ціни на ліки, які зараз в аптеках можуть в 2-3 рази перевищувати рівень європейських країн.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко запропонувала механізм, який допоможе припинити розкрадання міжнародної допомоги й перенаправити зекономлені 140 млрд грн на оборону та соціальну підтримку.