ГУР про атаку на аеродром ”Оленья”: пошкодження підтверджені з різних джерел

ГУР про атаку на аеродром ”Оленья”: пошкодження підтверджені з різних джерел

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов відреагував на заяви журналістів про “відсутність слідів” удару по російському аеродрому “Оленья”. Він заявив, що супутникові знімки – це не єдине джерело інформації про наслідки української атаки, а результати удару підтверджені “з різних джерел”.

Про це пише “Радіо Свобода”.

За словами Юсова, атака була здійснена 25 липня приблизно о 15:47, проте інформація про неї була оприлюднена лише 27 липня “після додаткової верифікації”. Він наголосив, що в наслідок українського удару по аеродрому “Оленья” було пошкоджено два ТУ-22М3, зокрема йдеться про борти №33 та №31. Для їхнього відновлення росіянам знадобиться декілька місяців.

Що передувало?

  • 27 липня в українських медіа з’явилася повідомлення про атаки на військові аеродроми рф, здійсненні ГУР МО України. Зокрема йшлося про базу стратегічної авіації у”Оленью”, який розташований за 1800 кілометрів від кордону з Україною.
  • 28 липня цю інформацію підтвердив президент України Володимир Зеленський, відзначивши воїнів, які забезпечують “українську далекобійність” та влучають на дистанції “майже 1800 кілометрів від нашого кордону”.
  • Водночас 30 липня російська служба “Радіо Свобода” оприлюднила супутникові знімки, які начебто свідчили про “відсутність слідів” українського удару по базі стратегічної авіації “Оленья” в Мурманській області росії.