ДБР оголосило підозру гендиректору ”Ростеху” Чемєзову та олігарху Гінеру за пособництво агресії рф

ДБР оголосило підозру гендиректору ”Ростеху” Чемєзову та олігарху Гінеру за пособництво агресії рф

Державне бюро розслідувань оголосило про підозру генеральному директору російської держкорпорації “Ростех” Сергію Чемєзову та його спільнику — кремлівському бізнесмену Євгену Гінеру. Обох підозрюють у пособництві збройній агресії проти України.

За інформацією слідства, ще у 2019 році фігуранти брали участь у реалізації плану вищого політичного керівництва рф. Мета — встановлення контролю над тимчасово окупованим Кримом, зокрема в енергетичній сфері. Задля цього були побудовані й запущені дві теплоелектростанції: Балаклавська у Севастополі та Таврійська поблизу Сімферополя. Вони мали забезпечити електроенергією військові частини, задіяні у війні проти України.

Окрім того, Чемєзов і Гінер причетні до включення підприємства “АО “КБАЛ ім. Л.Н. Кошкіна” до переліку виробників, які виконували контракти для “Ростеху”. На цьому заводі було налагоджено виготовлення боєприпасів, зокрема бойових патронів. Для цього з рф передали обладнання та технології. Вся продукція з 2022 року постачається до російських збройних формувань, що воюють проти України.

У 2023 році Чемєзов публічно виступав із доповіддю про діяльність “Ростеху” за 2022 рік. Цей виступ був розміщений на офіційному YouTube-каналі уряду рф. Згідно з висновком судової лінгвістичної експертизи, у цьому виступі наявні ознаки виправдовування воєнної агресії рф проти України.

Обох фігурантів підозрюють у пособництві в умисному посяганні на територіальну цілісність і державний кордон України, що спричинило загибель людей та інші тяжкі наслідки. Їм також інкримінують публічне виправдовування збройної агресії (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 та ч. 3 ст. 436-2 КК України).

Санкції статей передбачають покарання аж до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у справі здійснює Офіс Генерального прокурора. Розслідування триває.

Нагадаємо, Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру трьом працівникам НАБУ, які стали винуватцями дорожньо-транспортних пригод із потерпілими. Розслідуванням займалось Державне бюро розслідувань.