ТЦК отримали право мобілізувати заброньованих працівників: у Раді пояснили наслідки

ТЦК отримали право мобілізувати заброньованих працівників: у Раді пояснили наслідки

Тепер територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) можуть анулювати відстрочку навіть у тих працівників, які були заброньовані на критично важливих підприємствах. Про це заявив народний депутат Олександр Федієнко, оприлюднивши відповідь Міністерства оборони, отриману на свій запит.

Як пояснив Олександр Федієнко у своєму Telegram, ТЦК тепер мають право анулювати відстрочку від мобілізації працівникам критично важливих підприємств. Раніше заброньовані працівники користувалися захистом, однак тепер цей механізм може не працювати.

Зміни у мобілізації 

Зміни у мобілізації 

— зазначив парламентар.

Вплив на підприємства

За словами Федієнка, роботодавці втрачають можливість захистити своїх працівників від мобілізації навіть через встановлення високих зарплат або інших способів мотивації.

— пояснив нардеп.

Ця ситуація може суттєво ускладнити роботу критично важливих підприємств, які вже зараз відчувають дефіцит кваліфікованих кадрів.

 Проблеми з довірою до системи бронювання

Зміна правил підриває довіру до системи бронювання. Багато роботодавців, які дотримувалися законодавства і вчасно бронювали своїх співробітників, тепер стикаються із ситуацією, коли їхні дії не мають результату.

— додав парламентар.

Нагадаємо, зміни у мобілізації на січень і лютий 2025: ключові деталі.